Działania Fundacji

 
Tworzenie ksiąg szyfrów PDF Drukuj Email

Na czerwcowych zajęciach uczestnicy zajęć „Odszyfruj świat”, sfinansowanych przez Fundację mBanku, kończyli tworzenie ksiąg szyfrów. Księgi zawierają opisy szyfrów poznanych na zajęciach. Uczniowie zadbali nie tylko o treść, ale również wygląd swoich dzieł.

 
Taniec ludowy w Izdebnie Kościelnym PDF Drukuj Email

Od maja w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym wznowiliśmy zajęcia tańca ludowego w ramach projektu "Kultura na horyzoncie" dofinansowanego ze środków gminy Grodzisk Mazowiecki. Uczestnicy przypomnieli sobie kroki i utrwalali układ trojaka. Poznali też kroki do Polki.

 
Scrabble junior PDF Drukuj Email

Chociaż dziś to najbardziej znana na świecie gra słowna, jej początki nie były łatwe. Wymyślona w 1931 roku przez Alfreda Moshera Buttsa jest tak popularna, że 13 kwietnia - dzień urodzin jej wynalazcy ustanowiono Światowym Dniem Scrabble.  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefinie mogli zgłębić tajniki gry w Scrabble, dzięki współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach i możliwości wzięcia udziału w projekcie „Poczuj, że potrafisz” finansowanym przez Fundację PZU. Gra Scrabble rozwija  przede wszystkim język, poszerza słownictwo, ale też uczy myślenia strategicznego – tak jak w szachach, tylko tutaj jest więcej możliwości. To ciekawa alternatywa na przykład dla bezrefleksyjnego oglądania telewizji i kolejny pomysł na wspólne spędzenie czasu, w szkole jak i w domu z rodzicami.

 
Filozoficzne klocki lego - ostatnie zajęcia PDF Drukuj Email

9 czerwca w Szkole Podstawowej w Skułach odbyły się ostatnie zajęcia z Filozoficznych klocków Lego. Dzieci wspominały jakie prace były wykonywane. Tematyka tych zajęć była dowolna. Dzieci mogły zbudować to, co same wymyśliły. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Zajęcia realizowane były we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Przyroda wokół nas PDF Drukuj Email

W marcu i kwietniu uczestnicy zajęć Przyroda wokół nas przyglądali się życiu lasu. Oglądali filmy przyrodnicze i omawialiśmy faunę i florę poszczególnych pięter lasu. Uczyli się jak rozpoznawać najbardziej znane gatunki drzew iglastych i liściastych. Rozwiązywali quizy i zagadki. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się owady. Poznawali ich ciekawą społeczność korzystając z prezentacji i filmów.

Po zakończeniu nauki zdalnej uczniowie nareszcie mogli się wybrać na zajęcia terenowe. Pogoda dopisała, więc zaopatrzeni w lornetki i pułapki na owady ruszyli podziwiać przyrodę z bliska. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 85