Działania Fundacji

 
Balladyna w komiksie PDF Drukuj Email

Maj i czerwiec upłynęły uczestnikom projektu „Balladyna w komiksie” w pracowitej atmosferze. Uczniowie chętnie kontynuowali swoją przygodę z komiksem, a  kolejne spotkania  odbywały się już w szkole. Powstawały na nich kolejne sceny komiksów oraz krótkie historyjki obrazkowe. Młodzi artyści z zaangażowaniem umieszczali swoje pomysły w kolejnych kadrach, dbali o odpowiedni dobór postaci, tła oraz innych szczegółów.

Podczas zajęć uczniowie stworzyli nie tylko komiks z lektury, ale powstały też krótkie komiksy na podstawie baśni , mitów i legend.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU i były organizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach.

 
Dzień rodziny w Izdebnie Kościelnym PDF Drukuj Email

16.06.2021 roku w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach został zorganizowany DZIEŃ RODZINY dala całej społeczności.  Dzieci w tym dniu zaprezentowały eksperymenty i doświadczenia związane z realizowanym w naszej szkole projektem „Poczuj ze potrafisz”, sfinansowanym przez Fundację PZU. Były eksperymenty przyrodnicze, chemiczne, geograficzne, fizyczne i występ naszej grupy teatralnej. Rodzice z zaangażowaniem współpracowali z dziećmi oraz samodzielnie próbowali swoich sił w eksperymentach i doświadczeniach. Było bardzo sympatycznie a nawet śmiesznie i wesoło.

Obserwatorami byli najmłodsi czyli przedszkolaki, najbardziej zainteresowani nowościami  i dziwactwami.

Rodzice zorganizowali słodki poczęstunek, napoje i lody. Były też zabawy sportowe – rywalizacja dzieci i rodziców to najwspanialsza zabawa.


 
Warsztaty tworzenia komiksów PDF Drukuj Email

22 czerwca w SP im. Stefani Dziewulskiej w Ojrzanowie odbyły się warsztaty z tworzenia komiksów. Poprowadzili je specjaliści z krakowskiego Studia grafiki i komiksu w ramach projektu „Poczuj że Potrafisz”, sfinansowanego przez Fundację PZU.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jakie są zasady tworzenia scenariusza i ilustracji do komiksu. Mogli obejrzeć odręczne szkice wydanych już prac. Sami również stworzyli własne komiksy stosując poznane reguły kompozycji,  zastosowali rozwiązania dynamizujące akcje i pokazali talent rysowniczy. Autorzy najciekawszych  prac zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody od prowadzących.

Dzieci wykazały bardzo duże zainteresowanie tematyką warsztatów i były bardzo zaangażowane w  tworzenie własnych dzieł.

Dziękujemy kumamgre.pl za przeprowadzenie ciekawych warsztatów, a uczestnikom gratulujemy talentu.


 
Przedstawienie utwory Brzechwy PDF Drukuj Email

Grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej w Józefinie wspólnie przygotowały inscenizację następujących utworów Jana Brzechwy: „Skarżypyta”, „Entliczek – pentliczek”, „Smok”, „Spóźniony słowik”, „Kaczka – Dziwaczka”, „Dwa Wiatry” oraz piosenkę zaaranżowaną przez prowadzące „Wiosna w Józefinie”. Uczniowie z zadowoleniem bawili się inscenizacją wierszy, sami przygotowali kostiumy, rekwizyty i dekoracje.

Przedstawienie w szkole dla klas 1-4 odbyło się we wtorek, 22.06.2021 i spotkało się z dużym aplauzem dzieci i nauczycieli. Nikt nie sądził, że można wiersze przedstawić w tak zabawny sposób. Młodzi aktorzy dostali aplauz na stojąco i pochwały od nauczycieli i dyrekcji szkoły.

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach zajęć z projektu „Poczuj, że potrafisz” organizowanych we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowanych przez Fundację PZU.


 
Zajęcia teatralne w Józefinie PDF Drukuj Email

Po feriach, w ramach zajęć zdalnych, uczestnicy zajęć teatralnych realizowanych w Szkole Podstawowej w Józefinie zapoznali się ze scenariuszem przedstawienia opracowanego przez prowadzące zajęcia, na podstawie powieści Ch. Dickensa „Opowieść Wigilijna”. Dzieci odczytywały przydzielone role ze scenariusza, obejrzały film „Opowieść Wigilijna”, w celu zaobserwowania gry aktorskiej i poznania osobowości głównych postaci.

Prowadzące omówiły charaktery wybranych bohaterów i możliwe sposoby zaprezentowania ich przez uczestników zajęć. Dzieci, starały się odzwierciedlić cechy charakterystyczne poszczególnych postaci oraz prezentowały przed kamerami ruchy sceniczne. Proponowały kostiumy, dekoracje i własne pomysły na odegranie wyznaczonych ról. Omówiły przesłanie powieści oraz podkreślały wagę Świąt Bożego Narodzenia i dobro drzemiące w każdym człowieku.

Kolejne zajęcia nadal odbywały się w trybie zdalnym - uczniowie pracowali nad technikami emisji głosu i prawidłowej dykcji. W czasie zajęć dzieci otrzymały autorski scenariusz do przedstawienia wiosennego „W poszukiwaniu Królowej Wiosny” , napisany przez p. E. Wykrotę i J. Walerysiak.  W scenariuszu znalazły się nawiązania do postaci znanych z bajek Braci Grimm, Ch. Perault oraz filmów animowanych – Shreka, Smerfów i innych.  Uczestnicy czytali role, ćwiczyli emisję głosu oraz uczyli się podkreślania humoru scenicznego. Każda z prowadzących realizowała wybrane dla swojej grupy sceny podczas zajęć on-line.

Po wyczerpaniu się możliwości pracy zdalnej nad przedstawieniem prowadzące podjęły się przygotowania dodatkowego, krótszego występu wiosennego w postaci przedstawienia scenicznego wierszy J. Brzechwy, dotyczących tematów wiosenno – przyrodniczych. Uczniowie zapoznali się z twórczością Brzechwy, rozważali nauki z niej płynące, ćwiczyli dykcję i uczyli się zabawy słowem.

Zajęcia realizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” sfinansowanego przez Fundację PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 85